اخبار

حضور مدیرکل مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی استانداری و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیمارستان علی اصغر (ع)

بازدید

حضور مدیرکل مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی استانداری و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیمارستان علی اصغر (ع)

 به گزارش روابط عمومی استانداری؛ انسیه قیاسی مدیرکل مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی استانداری به مناسبت روز جهانی تالاسمی و بیماران خاص با حضور در بخش تالاسمی بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) با اهدا گل از بیماران عیادت و از پرستاران قدردانی نمود.
 
دکتر غزنوی در بیمارستان علی اصغر (ع) اظهار نمود بیش از ۱۴۰۰ بیمار تالاسمی ماژور در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و از این تعداد ۸۰۰ نفر در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) زاهدان تحت درمان های نگهدارنده هستند که به طور متوسط هر ۳-۴ هفته نیاز به تزریق خون دارند و ۶۵ درصد خون اهدایی در استان به بیماران تالاسمی تزریق میشود.

ایشان عنوان نمودند با توجه به اینکه در حال حاضر بیشترین موارد جدید تالاسمی ماژور در استان سیستان و بلوچستان است و بیش از ۲۰ سال است زیر ساخت های لازم برای تشخیص قبل از تولد تالاسمی، آزمایشگاه ژنتیک و مراکز مشاوره قبل ازدواج در استان وجود دارد و مشغول فعالیت هستند همه باید تلاش کنیم تا با فرهنگ سازی در سطح جامعه از  بروز موارد جدید تالاسمی جلوگیری شود

 
عبدالواحد شهنوازی ریس بیمارستان علی اصغر (ص) بیان نمود: تمام خدمات تشخیصی و درمان بیماران تالاسمی ایرانی که دارای کدملی می باشند در کشور ما کاملا رایگان است. بیماران تالاسمی زاهدان با مراجعه به بیمارستان تخصصی حضرت علی اصغر (ع) زاهدان میتوانند تمامی خدمات شامل تزریق خون، تهیه دارو ، فیزیوتراپی، تمامی آزمایشات دوره ای، ویزیت فوق تخصصی را در قالب بسته خدمتی جامع بیماران خاص دریافت کنند .
 
در صورت انجام آزمایشات و بررسی های قبل از ازدواج و قبل از بارداری می توان تا حدود زیادی از تولد نوزادان جدید مبتلا به تالاسمی پیشگیری کرد.

https://t.me/ostansb/16789

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۱:۳۷